Det gröna polykarbonatvisiret är det bästa valet för utomhusbruk där det finns risk för solbländning förekommer. Det är utformat för att kunna kombineras med valfritt Hellberg Safe-visirhållare. Visiret är godkänt för måttligt kraftiga slag och stötar och lämpar sig för utomhusarbete.
• Typ/Material Polykarbonat, tonatTjocklek 1 mmVikt 74 gLängd 200 mm
• Testade och godkända enligt Europastandarden EN 166 3-1,2 1B39 CE
| Artikelnummer | 20931-001 |
| EAN | 7391445029378 |
| Vikt | 0.11 kg |
| Ursprungsland | Gb |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 440 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Volym | 2.64 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |