Hakbandet säkrar hjälmen på användarens huvud. När fäst under hakan ser den till att hjälmen sitter på plats och förhindrar att den glider av. Dessutom är hakbandet viktig för säkerheten när man arbetar på hög höjd eller utsätts för starka vindbyar.
| Artikelnummer | 11733-001 |
| EAN | 7391441004577 |
| Vikt | 0.02 kg |
| Ursprungsland | My |
| Längd | 120 mm |
| Bredd | 175 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Volym | 0.42 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |