Funktionell ulljacka med dubbelstickad design som kombinerar merinoullens värmande egenskaper med Coolmax® fukttransporterande förmåga. Den är skön att bära under kyliga förhållanden och passar perfekt som mellanlager.
• Funktionell dubbelstickad design med naturlig temperaturreglering
• Ull med naturliga antibakteriella och lukthämmande egenskaper
• Coolmax®-teknik för fukttransporterande förmåga
• Handfickor med dragkedja
• Justerbar nederkant och ärmslut med tumhål
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1399,00 |
| Storlek | Antal |
|---|---|
| Normal 4XL - 010 | |
| Normal L - 006 | |
| Normal M - 005 | |
| Normal S - 004 | |
| Normal XL - 007 | |
| Normal XS - 003 | |
| Normal XXL - 008 | |
| Normal XXXL - 009 |
Black
| Artikelnummer | 84510400 |
| EAN | 7332515659705 |
| Material | Material: 50 % merinoull, 50 % polyester, 320 g/m² |
| Vikt | 0.5 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Volym | 5.76 l |
| Certifikat | Confidence in textiles (OEKO-TEX®)SE 12 207 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |